Добре дошли в училището за магия и вълшебство Хогуортс..
Oхоо, имаме си гостенин...
Ако си магьосник си добре дошъл, а ако не си... Е, ти вече си тук, така че не ме гледай с този поглед на малко момиченце, изгубило плюшената си играчка. Няма нужда да се оправдаваш, знам, че нито си малък, нито си играеш с плюшени играчки...
Кой съм аз ли?
Този отговор ще намериш по-късно... А сега наистина мисля, че е време да влизаш, защото на някои вече им омръзна да те чакат...

Изживей магията!

ИндексPortalКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
Запишете се за учебната година!
19th Декември 2010, 15:42 by Elione Percival Steenwyck
Учебната година започва съвсем скоро! Запишете се за предметите, които ще изучавате...

Трябва да попълните ето тази бланка:
Име:
Дом:
Курс:
Предмети, които бихте искали да изучавате:

*Ето и самите предмети:
Астрономия

[ Full reading ]
Comments: 8
Питайте!
29th Октомври 2010, 16:57 by Elione Percival Steenwyck
Темата за въпроси... питайте каквото ви душа иска, няма никакви ограничения.

Comments: 15
Предложения и критики
29th Октомври 2010, 17:10 by Elione Percival Steenwyck
Какво мислите за форума?
Кое ви харесва в него и какво смятате, че трябва да променим. Не се притеснявайте да изкажете мнението си, няма да ви "скачаме" и да правим скандали.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Comments: 1
Обща тема
29th Октомври 2010, 17:12 by Elione Percival Steenwyck
Ами... ако искате да кажете нещо, но се сещате в коя тема да го сложите.. пишете тук. [You must be registered and logged in to see this image.]

Comments: 1
Заети и свободни учителски герои
28th Ноември 2010, 16:23 by Elione Percival Steenwyck
ЗАЕТИТЕ ГЕРОИ ЩЕ БЪДАТ ОЦВЕТЯВАНИ В БЯЛО!

Директор на училището - Албус Дъмбълдор
АРИТМАНТИКА - професор Септима Вектор
АСТРОНОМИЯ – Професор Тереза- Мария Дарагон /героинята от книгите е заменена с друга!/

[ Full reading ]
Comments: 0
Раздадени/отнети точки
5th Ноември 2010, 21:32 by Elione Percival Steenwyck
Учителите имат право да раздават и отнемат точки по време на РП, но след това задължително трябва да пишат в тази тема...
Пример:
Сивиръс Снейп:
Отнемам пет точки от Грифиндор, заради непочтителното държание на Елиът Хъмфри в часа по ЗСЧИ!

Съобщения
29th Октомври 2010, 17:00 by Elione Percival Steenwyck
Тук ще съобщаваме всичко ново около форумчето ни.
Препоръчително е да следите редовно тази тема...

Share | 

Флориш и Блотс - книжарница

Go down 
АвторСъобщение
Александра Маргарита Русо
Hufflepuff
Hufflepuff

ПисанеЗаглавие: Флориш и Блотс - книжарница   9th Ноември 2010, 19:03

[You must be registered and logged in to see this image.]
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Hufflepuff
Hufflepuff

ПисанеЗаглавие: Re: Флориш и Блотс - книжарница   25th Ноември 2010, 17:44

Здравейте, драги мои...Олеле, звуча като някой тъп телевизионен водещ...Я, да опитаме така...Хей, хора! (по-добре) Моето име е Александра Маргарита Русо.Сигурно се изненадвате от дължината му, но аз си го харесвам...даже прекалено.И така...Ще започна една история за вълшебство и магия...Да, колкото и странно да ви звучи това.Та, аз съм магьосница, обучаваща се в "Хогуортс".Вече съм четвърти курс, но просто не ме питайте как го докарах до тук.Ще бъде трудно за обяснение...Както и да е!Скоро ще да започне учебната година и аз трябва да се снабдя с учебници, котли и дрън-дрън...Списъкът е безкраен и лично за мен обикалянето по магазините е адски досадно.Тези от вас, които не са чули началото на разказа ми, сигурно ще се зачудят как така не обичам да пазарувам...Но просто не можете да си представите колко скучно е цялото това начинание.Особено, когато продавачката се чуди кой точно котел да ми даде, а то си е написано черно на бяло в списъка...Уф...Май ви отегчих, обаче ще трябва да ме послушате още малко.А, сега...нека насочим вниманието си към книжарницата "Флориш и Блотс", където се намирам вмомента.Вече забравих наименованията на учебниците си, но както споменах по-горе, има си списък за тази работа.Та...значи...снабдих се с всичко необходимо и тъкмо да изляза, когато се блъснах в някой...Сигурно сте се досетили, че се озовах на пода, с пръснати около мен учебници.По дяволите!Вдигнах глава, за да видя извършителя на това действие, но вместо да се разкрещя, аз се усмихнах...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Тереза
Gryffindor
Gryffindor

ПисанеЗаглавие: Re: Флориш и Блотс - книжарница   26th Ноември 2010, 20:38

Влязох в книжарницата, за да си купя новите учебници. Погледнах в списъка какво ми трябваше и зачаках продавачката да ме обслужи. Каква скука! Всяка година беше така, а вече съм пети курс. Най-накрая подадох списъка си и тя се зае да го попълва.
-Учебника по отвари има и наръчник. Ще желаеш ли да закупиш един? - попита ме зад щанда продавачката, като се усмихваше примамващо. Хмм.. Добър опит, но не, благодаря.
-Благодаря, не мисля, че е нужно. - усмихнах й се в отговор, извинително. Ако все пак ми потрябваше, щях да го поръчам от училище да ми го доставят с една сова, но май тя просто се опитваше да ми продаде нещо ненужно. Продавачката продължи по списъка, като опакова учебниците в куп с голяма кафява амблажна хартия. Поех ги внимателно, защото тежаха, след като вече бях платила нужните галеони. Усмихнах се, докато зад щанда жената се сбогуваше с мен
-Благодаря Ви за покупката и заповядайте пак!
-И аз благодаря, довиждане! - отвърнах й с половинчата усмивка, запътвайки се към изхода. Слава богу, най-сетне свърших поне с тази част! Повдигнах леко учебниците пред очите си, за да отворя вратата, когато за нещастие се сблъсках с някой.
-Оу, много съжалявам! - казах бързо с тон, в който си личеше разкаяние. Кога щях да спра да бъда толкова непохватна? Бързо оставих своя куп учебници в един ъгъл, който ми се стори подходящ. Обърнах се, за да видя кой съм бутнала по погрешка и погледа ми се спря на този на непознато момиче, което седеше на земята насред пръсналите й се учебници и помагала. Тя обаче, вместо да изглежда раздразнена и дори ядосана, ми се усмихваше най-приятелски... Не можех да разбера реакцията й и я погледнах вторачвайки се, объркана от държанието й. След което се изчервих и й подадох ръка, за да стане.
-Много се извинявам! Не беше нарочно... - сведох поглед виновно, като се изчервих. Бързо започнах да събирам падналите й вещи, като добавих
-Така става, като не гледам къде вървя.. - погледнах я срамежливо, докато тя продължаваше да ми се усмихва...
Hufflepuff
Hufflepuff

ПисанеЗаглавие: Re: Флориш и Блотс - книжарница   27th Ноември 2010, 18:32

Непознатото момиче ми се извини, като сведе глава и се изчерви.
-Нищо, на всеки се случва!-казах развселено аз.Направо не можех да се позная.Какво ми ставаше?По принцип бях супер раздразнителна и се ядосвах за най-малкото.Ала имаше нещо у това момиче...Не знаех какво, но щях да разбера!Да не се отклоняваме!Започнах да си събирам нещата, които никак не бяха малко.Някак си ги натъпках в чантата си и се обърнах към непознатата.Тя все още ми се усмихваше виновно.
-Нали ви казах, няма за какво да се притеснявате!Аз съм Александра, между другото!Приято ми е да се запознаем!
Докато чаках съответната реакция, си позволих малък и съвсем бегъл оглед.Русата й коса се спускаше някъде до средата на раменете й.Имаше изключително красиви зелени очи, които искряха леко.С две думи-беше красива.Измислях ли си, или тя ми се струваше малко позната...Глупости!Сигурно ми се привиждаше!Нали не можеше да е вярно...Помня всеки човек, с който някога съм се запознавала...А тя определно липсваше в спомените ми.Както и да е...по-нататък щеше да стане ясно....

Тереза
Gryffindor
Gryffindor

ПисанеЗаглавие: Re: Флориш и Блотс - книжарница   29th Ноември 2010, 21:19

Усмихнах й се благодарно, като се надявах тя да усети признателността ми и в тона ми, когато казах
-Здравей, Александра. На мен също ми е приятно, аз съм Тереза - представих се, все още усмихвайки й се искрено. Изглеждаше ми много мила, а и ми допадаха хората с непринудено държание. Тя събра нещата си, а аз се опитах да й помогна, но беше доста бърза... Взех учебниците си, като се върнах при нея и я попитах
-Е, ами... Тук в Лондон ли живееш? - попитах любопитно, малко смутено. Надявах се тя да не реши, че съм твърде нахална. Изглеждаше ми като някой, който винаги е истински и прям и това ми харесваше у нея. Не помнех да съм я срещала преди, въпреки че бих се радвала да срещна толкова мил човек като нея по-рано. Усещах разбирателство между нас, надявайки се наистина да е така. Училището не беше лесно, а истинските приятели си бяха рядкост... Огледах лицето й, спирайки се на очите. В тях белестеше красиво малко пламъче, а и сякаш криеха толкова много неща. Осъзнавайки, че я гледам продължително, взирайки се, отклоних бързо поглед. Беше невъзпитано така да се втренчвам... Леко се смутих, очаквайки реакцията си, свеждайки поглед към земята.
Hufflepuff
Hufflepuff

ПисанеЗаглавие: Re: Флориш и Блотс - книжарница   30th Ноември 2010, 14:15

Тереза...Хубаво име...А както изглеждаше притежателката му си го заслужаваше.Изглеждаше невероятно мила и спокойна.Тя ме попита в Лондон ли живея.Е...можеше и така да се каже...
-Ами, да.По-точно живея при братовчедка си, но това е доста дълга история и сигурно не искаш да я слушаш...А, ти?
Трудно ми беше да разказвам за миналото си.Просто не можех да го направя.Да разкрия част от себе си...Невъзможно...Такава съм си аз.И честно не желая да се променям.Но не малко пъти съм се чудила дали ще намеря човек, на който ще мога да се доверя напълно.Това можеше да ми каже единствено професор Трелони-лудата ни преподавателка по Прорукуване.Въпреки че никога не ми е било ясно какво точно се случва в главата на тази жена.Май по-добре да си остане тайна...Както и да е.Много се отклоних от темата.Докато чаках Тереза да ми отговори, се зачудих къде да отидем след това...

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Флориш и Блотс - книжарница   

Флориш и Блотс - книжарница
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли в училището за магия и вълшебство Хогуортс.. :: Извън "Хогуортс" :: Лондон :: Диагон-али-
Идете на: